ESCAPE ROOM – nowy fenomen na polskiej scenie imprez firmowych

escape room olsztyn

Od pewnego czasu ogromnym zainteresowaniem w Polsce cieszą się pokoje zagadek zwane ESCAPE ROOM. Ta nowa forma rozrywki, idealnie nadająca się także do organizacji imprez firmowych do tego stopnia przyjęła się w naszym kraju, że po za pokojami stacjonarnymi jak grzyby po deszczu wyrastającymi w polskich miastach, pojawiła się także w ofercie firm eventowych jako pokoje mobilne. Moda na Escape Room przyszła ze Stanów Zjednoczonych i gier komputerowych. Skąd tak duże zainteresowanie tą formą aktywności?

Zasady zabawy są proste. Kilkuosobowa grupa zamykana jest w pokoju gdzie aby się z niego wydostać, uczestnicy rozwiązać muszą szereg zagadek, z których rozwiązanie jednej prowadzi do następnej co krok po kroku prowadzi do uwolnienia się z potrzasku.

Jedno jest pewne. Po zamknięciu w jednym z takich pokoi grupa musi działając zespołowo włączyć w sobie logiczne myślenie, czasami przypomnieć sobie matematykę i historię, a nawet wczuć się w rolę archeologa, chemika lub odkrywcy. Tu ograniczeniem jest pomysłowość twórców a więc tylko „sky is the limit”.

Osób, dla których wydostawanie się z zamknięcia rozwiązując po drodze serię łamigłówek i zagadek stale przybywa. Popyt na tą formę aktywności musi być także zauważalny we wzroście zainteresowania mobilnymi Escape Roomami w ofercie dla firm. To świetna forma na rozwijanie współpracy, poznanie swoich odruchów i reakcji w sytuacji stresowej oraz budowanie jedności zespołu. Mnogość możliwych do przygotowania scenariuszy z wykorzystaniem motywów firmowych jest praktycznie nieograniczona. Stąd zapewne tak duże zainteresowanie tą formą integracji jako elementu team builgingowego firmowych imprez.

ESCAPE ROOM – nowy fenomen na polskiej scenie imprez firmowych
5 (100%) 1 vote